دسته‌بندی نشدهوبلاگ
موضوعات داغ

3 تغییر کوچک با نتایج بزرگ در وبسایت

چند نکته که به افزایش فروش شما کمک می کند

تغییرات کوچک در وبسایت
تغییرات کوچک در وبسایت

اولین تغییر کوچک با نتایج بزرگ

روی یک CTA خاص متمرکز شوید نه چندین CTA مختلف

CTA در انگلیسی مخفف Call To Action است که به معنای دعوت به انجام کار می باشد به عنوان مثال هدف شما از طراحی یک صفحه این است که او را مجاب کنید که عضو خبر نامه شما شود . تنها نکته کلیدی این مبحث این است که شما کاربر را گیج نکنید و یک کار مشخص از کاربر بخواهید و تمام تمرکز خود را روی همان هدف تعبیه کنید.

صفحه اصلی  در یک سایت بدون شک از صفحات مهم به شمار می رود و نقش بسیار مهم و جدی ای در افزایش نرخ تبدیل دارد . سعی کنید صفحه ای خلوت و بدون پیچیدگی های بی دلیل داشته باشید.

کاربر در زمانی که کلمه کلیدی خاصی را جستجو کرده و به سایت ما رسیده است مقداری زمان صرف کرده و دیگه تمایل ندارد سردرگم شود.

بسیاری از ما این طور فکر می کنیم که قطعا همه افراد با ورود به سایت ،بالاخره یکی از اقدامات زیر را انجام می دهند ، مثلا ممکن است

  1. ثبت نام  کنند
  2. خرید کنند
  3. ایمیل خود را ثبت میکند
  4. به دنبال اطلاعات تماس شما باشند
  5. حتی اگر این کارها را انجام ندهند حداقل به یک صفحه داخلی می روند.

ولی با دیدن آمار  زیر  قطعا تعجب میکنید و شاید هم کاملا ناامید شوید .

طبق آمار adroll حدود 98 % از بازدید کنندگانی که برای اولین بار به سایت ما سر می زنند بدون هیچ گونه اقدامی سایت را می بندند و ما را ترک می کنند .

این آمار قطعا خیلی ناامید کننده است و اگر زودتر فکری به حال افزایش نرخ تبدیل نکنید متاسفانه مانند بسیاری از کسب و کارها ورشکست و ناامیدتر از امروز می شوید .

یکی از کارهای اشتباه در یک وب سایت چیست؟این است که شما همزمان خواسته های زیادی از کاربر داشته باشید به طور مثال سه خواسته زیر

  1. در صفحه اول از بازدید کننده خواسته اید نسخه رایگان نرم افزار شما را امتحان کند
  2. در خبرنامه وبلاگ شما ثبت نام کند
  3. در جای دیگری خواسته اید که در وبینار رایگان شما شرکت کند

دور از منطق هست که توقع هم داشته باشیم که بازدید کننده تمام این سه اقدام را همزمان انجام دهد ؟!

قطعا در واقعیت مثل رویاها و تصورات ما پیش نمی رود و کاری که متاسفانه بازدید کننده در این شرایط سردرگم و در واقعیت انجام میدهد این است که سایت شما را ترک می کند تا زودتر از این سردرگمی خلاص شود .

ما با تمرکز روی یک CTA خاص یا همان کلیک فعال یا کال تو اکشن (دعوت به انجام کار)، کاربر را ترغیب به انجام یک عمل میکنیم که یا دوست دارد آن اقدام را انجام می دهد یا دوست ندارد . این تصمیم گیری برایش بسیار راحت تر است تا اینکه در بین چندین گزینه گرفتار شود و کاملا گیج شود و ترجیح بدهد هر چه زودتر خودش را از این تصمیم گیری سخت آزاد کند .

تغییرات کوچک در وبسایت
تغییرات کوچک در وبسایت

دومین تغییر کوچک با نتایج بزرگ

شما فقط 3 تا 7 ثانیه زمان دارید تا کاربر متوجه بشه چه خدماتی دارید و چه چیزی از کاربر می خواین؟

ابتدا که کاربر وب سایت شما را باز می کنه به دنبال یه سر نخ هست تا سر در بیاره چی میخاین بگین ، هدف تون چیه ، و آیا موضوع همان چیزی هست که کاربر دنبالش هست یا نه! و شما نهایتا هفت ثانیه فرصت دارید  .

در بسیاری مواقع می توانید از یک عنوان خوب و گویا استفاده کنید و فونت ان را بزرگ تر از نوشته خود بگذارید تا به سوالات ذهن کاربر پاسخ داده باشید.

با توجه به هدفی که دنبال می کنید می توانید از یک عکس خوب هم استفاده کنید. عکس ها قدرت فوق العاده ای دارن در یک نگاه شما می توانید به کاربر مقصود و هدف خود را برسانید .

گاهی اوقات یک ویس کوتاه نیاز هست تا کاربر را از سردرگمی نجات دهد.در این مواقع ابتدا با یک عنوان مناسب کاربر را توجیه کنید که به چه دلیل و چرا باید به ویس شما گوش کند و بیان کنید چه تایمی از کاربر را می گیرید. زمان کاربر بسیار پر اهمیت است و ما نباید با موارد گیج کننده و عناوین مبهم او را وادار به بستن صفحه کنیم.

تغییرات کوچک در وبسایت
تغییرات کوچک در وبسایت

سومین تغییر کوچک با نتایج بزرگ

تمرکز روی علاقمندان باشه نه خریداران

اگر شما از کاربر خود انتظار دارید که وارد سایت شما شود و به سرعت خرید خود را انجام دهد سخت در اشتباه هستید . کاربر زمانی از شما خرید می کند که به شما اعتماد داشته باشد البته این موضوع برای سایت های مختلف متفاوت است .

شما در هر حوزه ای که فعالیت می کنید سعی کنید نکته ها و اموزش هایی مربوط به حوزه خود را دنبال کنید تا علاوه بر اینکه دانش خود را در این حوزه به روز نگه داشته اید، باعث نشر دانش خود شده اید و از همه مهم تر اعتماد کاربر را نیز به کسب و کار خودتان جذب کرده اید.

خیلی از دوستان تمایلی به این کار ندارند به علت اینکه احساس می کنند انرژی و وقت زیادی از انها گرفته می شود در حالی که اگر تمرکز شما روی علاقمندان به حوزه کسب و کار خود باشد فرصت های بسیار خوبی به دست خواهید اورد .

یه عده بسیاری از دوستان ادعا می کنند ما سایت داریم اما فروش نداریم و اصلا از سایت راضی نیستیم و با رقبای قوی که داریم هیچ زمان به موفقیت دست پیدا نخواهیم کرد اما شک نداشته باشید که تغییرات کوچک اما پیوسته قطعا نتایج خوبی برای شما به دنبال دارد.

این مطب ادامه دارد…

به زودی با نکته های شگفت انگیز تری از طراحی سایت با شما خواهیم بود. و در واقع این سه نکته بیان شده در تغییرات کوچک نتایج بزرگ وب سایت تنها مقدمه ای برای شروع کار بود امیدوارم با ما همراه باشید تا نکته های مفید را بهتون بگیم.

نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن